Mental Aritmatik

Okulumuzda Zigem Mental Aritmetik Temelli Zihinsel Gelişim Eğitimleri Verilmektedir...
 
     Sağlıklı ve çok yönlü düşünebilme, farklı açıları tahmin edebilme, bir olayı analiz edebilme, belirli bir mantık doğrultusunda bütünü görebilme, sonuçlarını hayal edebilme gibi yetenekler ancak beynimizin sağ ve sol bölümleri dengeli çalıştığında mümkün olur.
 
     Maalesef okullarımızdaki eğitim sistemimiz beynimizin sol tarafını çalıştırmaya yöneliktir. RENGİN Kreş ve Anaokulu ZİGEM çözüm ortağı olarak hedef yaş grubunda hayal gücü, düşünce gücü, bütünü görebilme gibi yetileri çeşitli aktiviteler ile destekleyerek eğitim sistemimizin aksine beyinde dengeli bir gelişim olmasını sağlıyor ve bunu erken yaş grupları için başarmayı hedefliyoruz.
 
     Fotoğrafik hafızası güçlenen, zihninde durumları kolaylıkla canlandırabilen ve bunlarda dilediğince değişiklik yapabilen, yaptığı değişiklikleri aklında tutabilen ve düşüncede sınır tanımayan bireyler yetişmesine ön ayak olmak hedefimizdir.
 
     ZİGEM, Mental Aritmetik Temelli Zihinsel Gelişim Eğitimlerinde,
- Mental Aritmetik,
- Hızlı Okuma,
- Mandala,
- Tangram,
- Sudoku,
- Dikkat Toplama,
* Akıllı Eşleştirme eğitimleri ile bütünleşik bir program izleyerek "Her çocuğu Bir Adım İleri Taşıma" hedefi doğrultusunda çalışmalarını gerçekleştirmekteyiz.